Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, PKK terör örgütüne ve destekçilerine lanet okudu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Siteler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Tosun ile birlikte Ankara-Akyurt İlçe Kaymakamı Metin Selçuk’u makamında ziyaret etti. Daha sonra Kaymakam Selçuk ve Kooperatif Başkanı Mehmet Tosun ile birlikte Akyurt’ta 40 kişinin istihdam edildiği Merve Ahşap Orman Ürünleri ithalat ihracat A.Ş.ye geçen Topçu, yaşanan sel felaketi nedeniyle “geçmiş olsun” dileğinde bulunduğu vatandaşlarla sohbet etti.

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Firma çalışanları ve firma sahibi Remzi Ayyıldız, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek sel felaketinin yaralarını hemen saran devlete ve Akyurt Kaymakamımın ilgisine, aynı zamanda an itibarıyla ilçeye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tekraren teşekkürlerini belirterek, “Esnafın her daim yanında olan Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin.” dediler.

Siteler Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Tosun da; ”Esnaf ve sanatkârı her daim destekleyen Cumhurbaşkanımız minnettarız. Devletimiz güçlüdür, sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte her zorluğu aşıyoruz, Allah devlete ve millete zeval vermesin.” ifadesini kullandı.

Akyurt Kaymakamı Metin Selçuk ise; Devletin her alanda ve her zaman, toplumun her kesiminin yanında olduğunu ifade ederek sorunların üzerine ivedilikle gidildiğini kaydetti.

ESNAFIMIZ TOPLUMUMUZUN ‘KÖŞE TAŞLARIDIR’

Yalçın Topçu da yaptığı konuşmada; “Değerli kaymakamımız tecrübesini ve devletin şefkat elini ilçemizin vatandaşlarına ve esnafına ulaştırdığı için teşekkür ediyorum.

(Hakim değil, Hadim devlet) diyen Cumhurbaşkanımızın vatandaş için belirlediği üstün ve kaliteli hizmet anlayışını sahada idarecilerimizin uyguladığını görmek memnuniyet verici.

Esnafımız toplumumuzun ‘Köşe Taşlarıdır’, onların her biri günümüzün Ahi Evranlarıdır. Bizim esnafımız birliğimizin ve dirliğimizi teminatı olup, alınlarının açık olduğu gibi, elleri de gönülleri de toplumun her kesimi için açık ve kucaklayıcıdır.

Esnaf Kooperatifi Başkanı Mehmet Tosun’un üyelerinin sorunlarına olan ilgisi de takdire şayandır, hizmeti daim olsun inşallah” şeklinde konuştu.

 

BAŞBAĞLAR KATLİAMI

5 Temmuz 1993’te PKK terör örgütünün Erzincan Başbağlar Köyü’nde sivillere yaptığı katliamının yıldönümü olduğunu hatırlatan Topçu; “PKK terör örgütünün, şalvarlı ve mekaplısına, kravatlı ve eteklisine, bunları koruyan ve besleyenlere lanet, Başbağlar’daki 33 şehidimize ve bütün şehitlerimize rahmetler olsun. Makamları ali, mekânları cennet olsun. Rabbim, birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin” diyerek sözlerini bitirdi.

Bir cevap yazın