MSSM 14 Şubat'ta Aşkın 2 Yüzünü Sahneye Taşıyor


Bu haber 2017-02-09 14:44:40 eklenmiş ve 229 kez görüntülenmiştir.

Malatya sahne sanatları merkezi derneği, 2016-2017 dönemi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde hazırladığı İrem Alhan'ın kaleme alıp yönettiği "Aşkın 2 Yüzü" adlı oyunu 14 Şubat Sevgililer gününde sahneye taşıyacak.

MSSM Yönetmeni İrem Alhan yaptığı açıklamada; "Düşünen, özgün ve üreten bir ekibiz. Çok emek verip hem mesleğimize hem de Malatya'mıza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda 14 Şubat Sevgililer gününde çiftlerimizin yaşadıkları genel sorunları anlamak ve anlatmak için çalışmalar başlattık. Ve bugüne özel bir oyun yazmaya koyulduk. Oyunu yazarken çiftlerimizi gözlemledim ve araştırmalar yaptım. Sonrasında "Aşkın 2 Yüzü" oyunumuzu yazarak tamamladım. Oyunun yazım aşamasını tamamladıktan sonra ve ekibizimle çalışmalara başladık. Oyunu yazarken gerek oyuncu arkadaşlarımdan gerekse de öğrencilerimden destekler aldım. O yüzden onlara teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

Alhan son olarak; "Bu oyunumuzda izleyen herkes kendini bulacak, zaman zaman duygulanıp zaman zaman da güleceğiz. Bütün sanatseverlerimizi oyunumuza davet ediyor katkılarından dolayı sponsorlarımız ve özellikle Malatya İl Kültür Müdürümüz Levent İskenderoğlu'na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

İl Kültür Müdürlüğünün katkı sağladığı oyun, 14 Şubat Salı günü 14.00 ve 19.00 seansları ile Sabancı Kültür Merkezinde sahnelenecek. Oyuna katılacak sanatseverlerin rezervasyon işlemleri ve bilgi için 0505 981 0781 nolu telefon ile iletişime geçilebileceği belirtildi.

 

İrem Alhan'ın yazıp yönettiği oyunda MSSM oyuncuları Sema Küllü, Mohamad Ahmad, M.Tolga Tunç, Nazlıcan Çankaya, Samet Güler ve Muharrem Bayram, yer alacak. Oyunda ayrıca uygulamalı tiyatro kursu öğrencileri Saniye Yanar, Can Kurt, Hasan Alkoç, Berfin Yılmaz, Şevval Pektaş, Öykü Kozat, ve Kemal Büker'de yer alacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans