Komşuluk Güvende Olmaktır


Bu haber 2017-02-14 13:27:39 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi “Komşuluk Kültürü” projesini tanıtmak, yapılacak etkinlikler hakkında bilgi vermek ve destek almak amacıyla İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, toplumdan komşulukla ilgili büyük sıkıntıların yaşandığına dair dönütler aldıklarını, komşuluğun zayfıladığını ve aşındığını tespit ettiklerini bu kayıpların önüne bir nebze de olsa geçmek adına “Komşuluk Kültürü” projesini başlattıklarını söyledi.

Pektaş, tanıtım kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelip proje hakkında bilgi verdiklerini belirterek İnönü Üniversitesi Rektörülüğünden de bu konuda destek beklediklerini söyledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, şehirlerin büyümesiyle, apartmanların artmasıyla ve devasa binaların yapılmasıyla beraber komşuluğun azaldığını ifade etti. Kızılay, “Böyle önemli bir alan seçip bu alanda farkındalık oluşturmak ve komşuluğu tekrar canlandırmak adına böyle bir projeye başladığınız için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Komşuluk Güvende Olmaktır

 

Kızılay, İnönü Üniversitesi olarak projeyi desteklerini ve bu kapsamda yapılan faaliyetleri takip ettiklerini, komşuluğun esasında topluma güven verdiğini ifade ederek “Komşuluk Güvende Olmaktır” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans