Genç Tiyatrocular Aşkın 2 Yüzünü Anlattı


Bu haber 2017-02-15 13:17:02 eklenmiş ve 116 kez görüntülenmiştir.

(MSSM) Malatya Sahne Sanatları Merkezi derneğinin hazırladığı İrem Alhan'ın yönettiği "Aşkın 2 Yüzü" adlı oyun 14 Şubat Sevgililer gününde seyirciye buluştu.

Sabancı Kültür Merkezinde 2 seans halinde sahnelenen oyuna sanatseverler salonu doldurarak genç tiyatroculara destek verdiler. Oyunu ayrıca Malatya İl Kültür Müdürü Levent İskenderoğlo, Yeşilyurt Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ömer Konakçı, Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı ve Malatya İnternet Habercileri Cemiyet Başkanı Kemal Turgut katıldı.

14 Şubat Sevgililer gününde çiftlerin yaşadıkları genel sorunları anlamak ve anlatmak için sahnede olduklarını belirten MSSM Yönetmeni İrem Alhan katkılarından dolayı Malatya İl Kültür Müdürü Levent İskenderoğlu'na ve sponsorlara plaket takdim edip şunları söyledi: "Yaklaşık bir aydır çok emek verip hatta bir kaç gece uyumayarak oyunumuzu çıkardık. Burada çok büyük emek var. Emek verenler sadece şuan sahnede olanlar değil sahne arkasında olanlarda var. Ben her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama şuna da belirtmek isterim ki ekipçe bize en büyük desteği  veren Ömer Konakçıya ayrı teşekkür borçluyuz. Biz bu oyunu müdürlüğümüzün destekleriyle çıkardık. Kendisi bizlere destek vermekle kalmayıp oyunumuzun ilk seansında yanımızda oldu. Ben siz kıymetli seyircilerimize ve müdür beye çok ama çok teşekkür ederim" dedi.

Malatya İl Kültür Müdürlüğünün katkılarıyla sahnelenen oyunun gündüz seansına katılan İl Kültür Müdürü Levent İskenderoğlu oyun sonrası gençlerin performansları hakkında görüşlerini şöyle dile getirdi: "Böyle bir güzel oyunla bugünümüzü renklendiren bütün arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum. Şehrimizin kültürü adına sanatı adına bu amatör ruhu çok önemsiyorum. Kültür ve sanat adına amatör ruhun hep yaşaması gerektiğine inanan birisiyim. Çünkü profesyonelleştikçe aslında bazı şeyleri kaybediyoruz. Sanat dediğimiz şey özellikle o heyecanı o gönül bağını korumak gerektiriyor. Bu şekilde gönül bağını koruyan bu kadar genç arkadaşlar bu sahnenin tozunu bugünden yutuyorsa gelecek için şehrimiz adına umutluyum. Çok teşekkür ediyorum özellikle sanatseverlere katılımınızdan dolayı ve sonrasında da böyle güzel bir oyunu bizlere sergileyen bütün arkadaşlara."

Sponsorlara plaket takdim etmek için sahneye çıkan Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı; "Ömer kardeşimi ve arkadaşları yıllardır habercilik yaptığım dönemde desteklemiş ve yanlarında olmuştum. Bugün ki oyun için herkesin emeğine sağlık on numara beş yıldız bir oyun olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

Usta Çırak Aynı Sahneyi Paylaşıyorlar

 

İrem Alhan'ın yönettiği oyunda MSSM oyuncuları Sema Küllü, Mohamad Ahmad, M.Tolga Tunç, Nazlıcan Çankaya, Samet Güler ve Muharrem Bayram, yanı sıra uygulamalı tiyatro kursu öğrencileri Saniye Yanar, Can Kurt, Hasan Alkoç, Berfin Yılmaz, Şevval Pektaş, Öykü Kozat, ve Kemal Büker'de yer aldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans