Komşuluk Güvenmektir


Bu haber 2017-02-17 20:11:57 eklenmiş ve 95 kez görüntülenmiştir.

 

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi 2017 yılı lokomotif projesi olarak başlattığı “Komşuluk Kültürü” projesi kapsamında kamu kurum ve kuruluş temsilcilerini ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Malatya İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ziyaret edildi.

 

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, büyüyen şehirlerde kaybedilen komşuluğun gündeme aldıklarını belirterek, amaçlarının komşuluğu canlandırarak sonraki nesillere yaşanmışlığı tattırmak olduğunu söyledi.

 

Pektaş, “İçinde bulunduğumuz yoğun gündemden biraz daha insanları çıkarıp, kaybettiğimiz bir değerle insanları buluşturmak ve yoğun gündemi yumuşatmak amacıyla bu projeyi başlattık. ”dedi.

 

Şehirleşmenin beraberinde suç ve suçluluk kavramlarını da getirdiğini belirten Malatya İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, “Sosyal dayanışma ruhunun geliştirilmesiyle beraber huzur ve güvenlik ortamının da aynı çerçevede geliştiğini biliyoruz” dedi.

 

Urhal, Emniyet Teşkilatı olarak Malatya’nın şehirleşmesine, kültürüne ve var olan kültürünün yeniden ortaya çıkarılması anlamındaki bu dayanışma faaliyetlerine katkıda bulunmaya her zaman hazır olduklarını belirtti. 

 

Urhal, Komşuluk Kültürü projesini son derece anlamlı bulduğunu vurgulayarak, “Sadece suç ve suçluluğu önleme boyutunun da yanında diğer sosyal dinamikleri güçlendirmek adına Malatya İl Emniyet Müdürlüğü olarak sizlerin yanındayız” dedi.

 

Urhal, Komşuluk güvenmektir

 

Belirlenen sloganların hepsinin çok anlamlı olduğunu söyleyen Urhal, Emniyet Teşkilatı olarak güvenmek boyutunun önemine değinerek, “Komşuluk güvenmektir” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans