TEÇ-SEN'den Anneler Günü Proğramı


Bu haber 2017-05-17 21:24:10 eklenmiş ve 66 kez görüntülenmiştir.

TEÇ-SEN (Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası) Malatya Şubesi Anneler günü nedeniyle İl ve ilçe Bayan Eğitim çalışanlarına Gül verip Çalışanların anneler gününü kutladı.
Teç-Sen Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Anneler günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı ve şu ifadelere yer verdi;

Teç-Sen Malatya Şubesi olarak tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz.

Toplumsal yaşantımızın düzeni ve gelişimi için toplumda yer alan tüm kurumsal yapıların ve yetişkin bireylerin payına düşen sorumluluklar vardır.

Uzun Yıllar sürekli olarak değişen ve bir türlü ana yapısı oluşturulamamış olan eğitim sistemimiz ve yaşanan belirsizlikler anne üyelerimizi ve bizleri endişelendirmektedir.
Her annenin bebeğinin ilk yıllarında onunla daha yakından ilgilenebilmesini sağlayacak yönde esnek çalışma, doğum izni imkanlarının artırılmasını, bu düzenlemelerde kamu ve özel sektör ayrımı yapılmaksızın çalışan kadın ekseninde ortaklaştırılarak  eşit hakların getirilmesini talep etmekteyiz. En önemli husus olarak da  çalışan annelerin bu yasal kazanımlarını kullanırken işyerlerinde herhangi bir hak kısıtlanması ile karşılaşmaması için koruyucu önlemlerin alınması ve yasal denetleme/ yaptırımların getirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
Anneliğin karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygu olduğunu belirten TEÇ-SEN Başkanı Ferdi Öğüt “Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; sevgi dolu yüzü ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız, karşılıksız emek ve inanılmaz fedakârlıklarıyla, yaşamımızı şekillendiren, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. ” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans