Sanatçı Kuş, “Türküler Yüreğe Seslenen Mutluluktur”


Bu haber 2017-06-02 23:36:09 eklenmiş ve 96 kez görüntülenmiştir.

Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Mine Kuş ,Malatya Türkülerinin  dilden dile dolaştığını ve  yüreğe seslendiğini söyledi.

Türk Halk Müziğine olan ilgisi çocukluk yıllarında başlayan ve sahnelerin aranılan ismi olan Mine Kuş, Malatya türküleri icra ettiği zaman yüreğine işlediğini açıkladı.

 TRT gençlik korosuyla müzik hayatına atılan sanatçı Kuş, İhsan Öztürk, Bircan Pullukçuoğlu ve Coşkun Güla gibi üstadlardan nota ve şan dersleri aldı. Daha sonra TRT’de istisna akitli profesyonel sanatçı olarak uzun yıllar görev aldı. TRT Ankara Radyosu’nda Yurttan Sesler Korosu’nda solist olarak bulundu. TRT’nin Türkü Türkü Türkiyem, Bizim Eller, Yurttan Sesler Konserleri vb. gibi programlara katılarak müzik dünyasında adını duyurmaya başladı.

Türkiye genelinde birçok konser ve festivallere katıldı. Televizyon ve Radyo programlarında konuk oldu. 2013 yılında Arda müzik tarafından Hüznün Sesi albümüyle Türk Halk Müziği kervanına katıldı. Hüznün Sesi albümünde Musa Eroğlu ile düet yaptı.

Türk Halk Müziği sanatçısı Mine Kuş “Yüreğe seslenen, seslendikçe derinleşen, derinleştikçe duyguya dönüşen mutluluktur türküler. İşte bu türkülerle yaşadı, onlarla büyüdü ve onları yaşatmak adına bu kervana katılmak için yola çıktı. Hüzündeki mutluluğu, o mutluluğun sesini Türkülerle dillendirmek, Türküleri yaşamak,  türkü tadındaki mutluluğu sunmaktır”dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans