Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi Açıldı


Bu haber 2017-07-13 22:03:11 eklenmiş ve 59 kez görüntülenmiştir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe gecesinin Malatya Şehitlerinin isimlerini yaşatmaya devam ediyor. Beydağı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm evleri yanına yapılan kültür merkezine 15 Temmuz şehidimiz Ramazan Sarıkaya’nın ismi verildi.

 

Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi 15 Temmuz'un 1. yıl dönümünde düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine Malatya AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Şehit Ramazan Sarıkaya’nın ağabeyi Recep Sarıyaka ve ailesi ile STK temsilcileri, daire başkanları, şube müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Şehit Ramazan Sarıkaya’nın ağabeyi Recep Sarıkaya, kardeşi Ramazan Sarıkaya'nın darbe gecesi hainlere karşı koymak için Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasına gittiğini ve hainlerin kardeşini orada yaraladığını söyledi.

 

O gece yaşananları anlatan Ağabey Sarıkaya, “Açılan ateş sonucu yaralanan kardeşim Haseki Hastanesine getiriliyor. 39 gün orada kaldı. Bir dönem uyandığında ben neden şehit olmadım diye kendi kendine sordu. Uzun süre komada kaldıktan sonra’da hakka yürüdü. Darbe gecesinden kısa bir süre önce Umre’ye gitmişti. Ettiği duayı günlüğüne yazmıştı. Yazı aynen şu şekildeydi; “Allahım bana lütuf ettiğin ömrü benden al Recep Tayyip Erdoğan’a ver” Yüce yaradan onun dualarını kabul etmiş ve şehit olmuştu. Şimdi onun ismi burada yaşatılacak. Onun ismini burada görmek bizleri son derece etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Şehitlerin isimlerinin daima yaşatacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Memleket sevdalısı Şehit Ramazan Sarıkaya’nın isminin de artık ölümsüzleştiğini söyledi.

 

Ramazan Sarıkaya’nın vatanı, milleti için şehit olduğunu vurgulayan Başkan Çakır, “Şahadeti göze almış kardeşimizin ismini buraya vermek bizim için onur ve gurur kaynağıdır. Şehidimizin isminin verdiğimiz merkezimizden yediden yetmişe herkes faydalanabiliyor. Merkezimizin içinde 4 sınıf, 3 atölye ve 1 tane de çok amaçlı salon bulunmakta. Şuan içinde Kuran kursu, mefruşat, bağlama, gitar ve yaz okulumuz devam etmekte. Malatya genelinde 33 yerde bu gibi kurslarımız hizmet veriyor. Çocuklarımız toplumda daha bilgili, aktif hale gelmeleri bizim için önemli. Kursiyerlerimizin büyük bölümünü de çocuklar oluşturuyor. Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların toplumda başarılı bireyler haline gelmeleri, vatanlarına, milletlerine, değerlerine bağlı hayırlı insanlar olarak yetişmeleri bizlerin en büyük mutluluk kaynağıdır. İnşallah evlatlarımız Ramazan Sarıkaya, Ahmet Kocabay, Engin Tilbaç gibi serdengeçti ağabeylerini örnek alırlar” şeklinde konuştu.

 

Şehit Ramazan Sarıkaya ile İstanbul’da tanıştığını belirten AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Ramazan Sarıkaya’nın duruşuyla, hayata bakışıyla şehit olmaya namzet örnek bir şahsiyet olduğunu söyledi.

 

Türkiye’de vatan sevdalısı milyonlarca Ramazan olduğuna dikkat çeken Milletvekili Şahin, “Şuan önemli olan bu şehitlerimizin isimlerini yaşatmak. Büyükşehir Belediyemiz isimlerin yaşatılması noktasında güzel bir iş yapmış ve yeni Ramazanların yetiştiği bu eğitim yuvasına Ramazan Sarıkaya kardeşimizin ismini vermiştir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanım Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim merkezi çocukların da katılımıyla açıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans