2 Yıl Sonra Arguvan Festivali Kaldığı Yerden Devam Edecek


Bu haber 2017-07-22 16:56:05 eklenmiş ve 49 kez görüntülenmiştir.

İki yıl aradan sonra 12.Uluslararası Arguvan Türki Festivali kaldığı yerden devam edecek.29-30 Temmz’da gerçekleşecek festivale Arguvan Belediye Başkanı  Mehmet Kızıldaş tüm Malatyalıları davet etti.

Festival  ile ilgili bir basın toplantısı tertipleyen Arguvan Belediye Başkanı Kızldaş, festila ile ilgili bilgiler verdi. Kızıldaş basın toplantısında;

“Marka haline gelen Arguvan Türkü Festivali’nin bu marka değerini yükseltmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Toplumun değerlerini ön plana çıkaran böylesi bir festivalin amacı, bu coğrafyaya damgasını vuran halkımızın kültürel değerlerini aslına uygun olarak geliştirip Dünya kültürleriyle buluşmasını, birbirinden, etkileşerek evrenselliği beslemesini ve halklar arasındaki dostluğu, kardeşliği geliştirip pekiştirmesini sağlamaktır.

 

Derviş Muhammedlerin, Şah Sultanların, Âşıkilerin, Âşık Balıların, Âşık Bektaş Yılmazların, Âşık Seyit Meftunilerin ve Cemal Erbeklerin yetiştiği her köşesi buram buram türkü çağlayan Arguvan’da, türkülerimizi icra etmek ve kültürümüzü canlandırmak aynı zamanda gelecek nesillere aktarmak için yapılan, Uluslararası statüsü de kazandırdığımız Arguvan Türkü Festivalimizi iki yıl aradan sonra gerçekleştirecek olmanın sevinci içerisindeyiz.

 

Arguvan’da türkü yaşamın bir parçası, çünkü Arguvanlılar; çocuğunu türküyle uyutmuş, tarlasını türküyle sürmüş, ekinini türküyle dermiş, harmanını türküyle savurmuş, sevdiğini türküyle övmüş, düşmanını türküyle yermiş bir coğrafyanın, bir kültürün vazgeçilmez parçası. Türküler hep yaşasın, yaşatılsın diyoruz…

 

Bu anlamda bizlere destek veren, her zaman yanımızda olan, Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin yaşatılması için mücadele eden, katkı sunan herkese teşekkürlerimizi iletiyorum.

 

Tüm türkü severleri, Arguvanlıları, Arguvan sevdalılarını, gönüldaşlarımızı, dostlarımızı 29-30 Temmuz’da 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline davet ediyoruz. Buraya kadar gelen siz değerli basın mensupları ve misafirlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans