Şeref Dolu Bir Zafer


Bu haber 2017-08-28 22:58:39 eklenmiş ve 37 kez görüntülenmiştir.
Aziz Türk Milleti’nin, kendisini esarete mahkûm etmek isteyen işgal güçlerine karşı kıyama kalkarak 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 30Ağustos 1922’de şan ve şeref dolu bir zaferle nihayete erdiği kutlu günün 92. yıldönümünü yurdumuzun her köşesinde idrak etmenin sevincini yaşamaktayız.
 
Kurtuluş Savaşı’mız, Türk Milleti’nin hürriyet aşkını ve ruhunu kuşatan bağımsızlık duygusunu bayraklaştırarak Milli İradesini şan ve şeref dolu mazisinden aldığı güçle bütün dünyaya ilan edişidir.
 
Tarihin tanıklık ettiği en büyük zaferlerden birisi ile neticelenen Milli Mücadele sürecinde Aziz Milletimiz bedelini kanıyla, canıyla ödeyerek milli ve manevi değerlerini çiğnenmekten, Cennet Yurdumuzu parçalanmaktan kurtarmış ve Türk’ün asla esir edilemeyeceğini silinmez harflerle tarihe not düşmüştür.
 
Türk Milleti ve Türk Vatanı üzerinde hesap yapanlar dün Haçlı Seferleri ve Sevr dayatması ile sabrımızı zorlayıp tarihi bir ders aldıklarını unutmuş gibi kara gün 15 Temmuz 2016’da yine aynı senaryolarla harekete geçmişlerse de Türk’ün çelikten iradesi karşısında yine hezimete uğramışlardır.
 
Çünkü Türk Milleti 1040’da, 1071’de, 1453’de ve 1923’de sahip olduğu iman, azim, cesaret ve kararlılığı hâlâ muhafaza etmektedir ve bu hasletlerini son nefer, son nefes ve son damla kana kadar da muhafaza edecektir.
 
Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hürriyet ve istiklalimizin bina edilmesinde canlarını ve kanlarını hiç düşünmeden feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete göç eden Şanlı Gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, Aziz Milletimizin Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.
 
Ali KABAN
Malatya Valisi
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans