Payza’dan, Arakan Müslümanlarına Yönelik Katliama Tepki


Bu haber 2017-08-30 23:28:31 eklenmiş ve 36 kez görüntülenmiştir.

Uluslararası kuruluşlara da çağrıda bulunan Payza, “Myanmar’ın Arakan bölgesinde yaşanan zulmün kaygı verici ve insanlık onuru ayaklar altında çiğneniyor. Arakan’daki Müslümanların en temel insani haklardan mahrumlar. Bu noktada uluslararası kamuoyuna büyük bir sorumluluk düşüyor. Maalesef dünya Myanmar'a, kör ve sağır. Duymuyor ve görmüyor. Özellikle İslam ülkeleri daha duyarlı davranarak, Birleşmiş Milletler (BM) gibi kurumları harekete geçirip bu insanların korunması için daha fazla çaba sarf etmelidir. Müslümanların sessizliği hepimizi yürekten incitiyor ve yaralıyor.

Dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan katliam ve insan hakkı ihlallerini ayrım yapmaksızın kınadığını vurgulayan Payza, “Barış içinde birlikte yaşamamız için bütün Müslüman ülkeler, zulümlerin ortadan kaldırılması amacıyla birlik ruhuyla hareket etmelidir, bunun aksi herhangi bir alternatif söz konusu olamaz. Tek suçları Müslüman olmak olan bu insanların maruz kaldıkları zulümden ve katliamdan kurtarmak için İslam ülkeleri daha yüksek sesle sorunu dünya gündemine taşımalıdırlar.

Ayrıca Payza, katliama tepki vermek için bütün Müslümanların, Birleşmiş Milletlerin web sitesi (http://www.un.org/en/contact-us/) e-mail atmaya davet etti.

Birleşmiş Milletleri, Arakan’da yaşanan insanlık dışı katliamı durdurmaya çağırıyoruz.

We call on the United Nations to stand the inhuman massacre lived in Arakan

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans