BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLIYOR


Bu haber 2016-07-26 15:58:20 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Kernek Külliyesinde devam eden yaz kurslarına katılan öğrencileri ziyaret ederek, kurslar hakkında yetkililerden bilgiler alıp, çocuklarla sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ziyaretine Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay ve ilgili Şube Müdürleri eşlik etti.

Kernek Külliyesi ziyareti sırasında Büyükşehir Belediyesinin sosyal ve kültürel çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından şehrin farklı noktalarında hizmet vermekte olan Semt Konakları ve Sosyal Tesislerimizde çocuklarımızı geleceğe hazırlayarak çocuklarımıza hayat dersiverilmektedir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Sosyal Tesisler ile Semt Konaklarında çocuklara yönelik yaz kurslarının geçen hafta itibariyle başladığını ifade eden Başkan Çakır, “Yaz kurslarına katılan çocuklarımızı ziyaret ederek, çocuklarımıza yönelik verilen eğitimler hakkında eğitimci arkadaşlarımızdan bilgiler aldık.

Belediye olarak açmış olduğumuz bu kurslardaki asıl amacımız; çocuklarımızın yaz aylarını boşa geçirmeden, kendilerini geliştirmelerini, sosyalleşmelerini sağlamaktır. Bu kapsamda verilen eğitimlerin yanısırasinema ve tiyatro günleri de düzenlenmektedir. Ayrıca bu mekânlarda çocuklarımızın becerilerini artırmak amacıyla müzik ve resim kursları da verilmektedir. Tabii ki, bu kurslarla beraber çocuklarımızın vatanına, milletine, bayrağına, devletine, değerlerine bağlı, aklı ve vicdanı hür birer şahsiyet olarak yetişmeleri bizim öncelikli gayemizdir” şeklinde konuştu.

Kernek Külliyesinin kısa bir süre önce açılmasına rağmen vatandaşların ilgi ve teveccühünün memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Çakır, “Kernek Külliyemiz tam anlamıyla hizmet vermeye başladığında binlerce kişi buradan istifade edecek. Malatya’da birçok noktada sosyal ve kültürel anlamda hizmet verecek fiziki yatırımlar yapıldı. Malatya’da 25-30 noktada hizmet vermekte olan bu eğitim kurumlarımızdan 7’den 70’e onbinlerce vatandaşımız faydalanmaktadır. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Kernek Külliyesinde Ahşap Doğrama atölyesini de ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans