Yarım Saat Kitap Okuma Etkinliği

Malatya’da 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Emekliler Parkı’nda yarım saat kitap okuma etkinliği düzenlendi.
Bu haber 2016-03-30 17:30:30 eklenmiş ve 492 kez görüntülenmiştir.

Emekliler Parkı'nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlar toplu halde yarım saat kitap okudu. Etkinlik öncesi  Malatya İl Halk Kütüphanesi görevlileri, parkta oturan vatandaşlara kitap hediye etti. Etkinlik hakkında konuşan  Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, 52. Kütüphaneler Haftası'nı kutladıklarını ifade ederek, kütüphanelerin önemine dikkat çekti. Özbay, "Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm  Türkiye'de aynı saatte serbest kitap okuma seferberliği ilan etti ve bizler de  Malatya'da bu etkinliği düzenliyoruz. Emekliler Parkı'nda vatandaşlarımızla birlikte kitap okuyoruz. Kütüphaneler Haftası pazartesi günü başladı ve bir hafta devam ediyor. Bu süre zarfında konferanslar verildi, çeşitli etkinlikler yapıldı. Birlik ve beraberlik içinde  Malatya'ya kitabı daha fazla nasıl sevdiririz önemli olan bu. İnşallah bu hafta da buna vesile olur ve herkes kitap okur. Kitap, her şeyin başıdır, kütüphaneler de bilgi hazinelerinin olduğu yerdir" şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan  Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay, kütüphanelerin görevinin, gençlere ve yaşlılara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi. Gencay, "Yaşadığımız coğrafyanın inancından ilim beşikten mezara kadardır, bunun bir yaşı yoktur. Peygamberimiz de bir hadisinde 'İlim  Çin'de de olsa arayınız' diye buyurmaktadır. Kitapla hiçbir zaman ilişkimizi kesmememiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Malatya İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Mümine  Aydın ise 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını aktardı.  Aydın, "52. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Emekliler Parkı'ndayız ve yarım saat kitap okuyacağız. Emekliler Parkı'nı seçtik ki, yaşlılarımız gençlerimize örnek olsun. Bugün burada yaşlılarımız kitap okuyor, gençlerimiz de gelsin okusunlar düşüncesiyle yola çıktık. Eş zamanlı olarak tüm  Türkiye'de bu etkinlik yapılıyor. Kütüphanelerin farkındalığını artırmak için yarım saat kitap okuyacağız. Ayrıca kütüphaneler ücretiz, bu sebeple vatandaşlar kütüphanelerden kitaplarını gelip alırlarsa korsanda yok olur diye düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza kitap dağıttık ve hep birlikte yarım saat kitap okuyacağız" diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans