Aydın Ticaret Borsası Kütahyalıları Zeytinyağı İle Buluşturdu


Bu haber 2016-11-07 21:13:37 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi  (UZZK) ve Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş ortaklığında, Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurularak, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında tanıtım ve tadım faaliyetlerinin on üçüncüsü 05-06 Kasım 2016  tarihlerinde Kütahya “Sera AVM’de” gerçekleştirildi.

Kütahyalıların yoğun ilgi gösterdiği Zeytinyağı Tadım ve  Tanıtım etkinliğinde; Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları İdris Kurt ve Aysun Uğur görev aldı. Tadım uzmanları tarafından, tüketicilere kaliteli ve kalitesiz zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verildi.

 

Projenin amacı kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve saf zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesidir.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, “Projemiz kapsamında tüketicilere, Uluslararası Zeytin  Konseyi (International Olive Council / IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tadım uzmanlarımız tarafından,  kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgiler verilerek, sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamak, zeytinyağı markalarının ve iç pazar payının arttırılması amaçlanmaktadır. KOSGEB tarafından desteklenen “Zeytinyağı’nın Pazar Payının Arttırılması” projesi ile amacımıza ulaşacağımızın inancındayız. Projemiz kapsamında tadım ve tanıtım etkinliğimizin devamında Ordu, Malatya, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Mardin ve Van olmak üzere 7 ilde daha zeytinyağının tadım ve tanıtımını yapacağız” ifadelerine yer verdi.

ZEYTİNYAĞI TANITIMINA KÜTAHYA TB ve TSO’dan  DESTEK

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı sözlerine şu şekilde devam etti. “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında Kütahya Sera AVM’de gerçekleştirilen Tadım ve Tanıtım etkinliğinde standımızı ziyaret ederek, etkinliğimize destek veren  Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile Genel Sekreter Yasemin Yol’a ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyorum.

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Programcılarımız
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Radyo Zafer - FM 98.3
© Copyright 2013 zaferajans