Udh  Çocuklara Ücretsiz Kitap Dağıttı

Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen, 300’ü aşkın yazar ve 320 yayınevinin katıldığı 9. Malatya Anadolu Kitap Fuarı devam ediyor. UDH ‘den çocuklara ücretsiz kitap dağıtımına kitapseverlerden yoğun ilgi.

“Geleceğimiz ola çocuklarımıza ücretsiz kitap hediye ettiklerini belirten Uluslararası Diriliş Hareketi, UDH  Genel başkanı Mehmet Zafer  300’ü aşkın yazar ve 320 yayın evinin katıldığı kitap fuarına vatandaşlarımız ve çocuklarımız yoğun ilgi gösteriyorlar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bölgemiz ve Şehrimizde yazarlarımızı buluşturan Malatya’mızın eski valisi ve Kitap Fuarının Kurucusu Prof. Dr. Ulvi Saran ’a  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ‘ ve emeği  geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

 

“Çocuklara kitap okuma kültürünü kazandırmalıyız” ifadelerini kullan Genel Başkan Zafer Milli ve manevi değerlerin korunması,öz kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş maneviyatını yeniden hayata geçirmek için ülkenin geleceği olan gençlere yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdüren Uluslararası Diriliş Hareketi,bu kez çok daha anlamlı bir organizasyona imza attı. Malatya Kitap Fuarında Deniz Kırtasiye’nin standında çeşitli yazarların kitaplarından oluşan karma kitapları çocuklarla ücretsiz buluşturdu.  Mavinin İki Tonu,Ergenekonun Çocukları,Ayana ve Bir 28 Şubat Romanı kitaplarının yazarı Nurgül Bektaş Yakın ve Usta Gazeteci Turan Güzel’in de kitaplarını imzaladığı organizasyonda halk yoğun ilgi gösterdi. Malatya’nın eski valilerinden ve kitap fuarının mimarı olarak bilinen Vali Ulvi Saran’ın da kitap imzalayıp dağıttığı stantta yer yer duygusal anlar yaşandı. Organizasyonla ilgili bir açıklama yapan Genel başkan Mehmet Zafer ”Bu anlamlı organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Halkımızın şehit ve gazi ailelerine yaklaşımı, ilgi ve alakası bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İstiyoruz ki, çocuklarımız okusun ve bilgi bakımından muasır medeniyetler seviyesinin üstünde olsunlar.  Yeni kuşak gençlerimizin okumaya hevesi büyük önem arzetmektedir. Fuarda gördüğümüz kadarıyla hem çocuklarımızın, hem de ailelerinin yoğun ilgisi var. Bu açıdan baktığımızda yarınlarımızın daha güzel olacağı kanaatine varmak ayrı bir güzel. Özellikle Malatya Kitap Fuarının mimarı eski valimiz Sayın Ulvi Saran’ın standımıza gelerek kitap imzalayıp çocuklara hediye etmesi bizleri onurlandırmıştır. Sayın valimize şehit ve gazi ailelerimizin adına çok teşekkür ediyorum  şeklinde konuştu.

 

 

 

Bir cevap yazın