Vali Baruş Yapımı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Aydın Baruş, 24 Ocak depreminin ardından zarar gören okulları yeniden eğitim hayatına kazandırmak amacıyla yapımı devam eden okul inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.
İlk olarak 24 derslikli olarak projelendirilip inşaatı devam eden Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesini akabinde 16 derslikli Melekbaba İlk ve Ortaokulunu son olarak da 16 derslikli Ziya Gökalp İlkokulunu ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.
Vali Baruş, okul inşaatlarını gezerek yüklenici firma yetkililerinden inşaatların son durumu, fiziki gerçekleşme ve teslim tarihleri ile ilgili bilgiler aldı. Tüm okulların bu yıl içerisinde bitirilip yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceği bilgileri paylaşıldı.
Vali Baruş incelemeler esnasında; Okulların en kısa sürede bitirilerek eğitim hayatına kazandırılmasının çocuklarımız ve gençlerimiz açısından çok önemli olduğunu, onların daha ferah ortamlarda daha iyi koşullarda eğitim almalarının bir an önce sağlanması için gereken çalışmaların hızlandırılması talimatını verdiğini ifade etti.
Vali Baruş’a incelemelerde İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, ilçe ve şube müdürleri eşlik etti.

Bir cevap yazın